03 مهر 1396,09:29:24

ورود مدیران سایت

اسلایدر تصاویر

entezar.swf 05 : 41- 12 : 05- 17 : 17

1

  تبلیغات

  خدمات درمانی حوزه توانبخشی هزینه‌بر است/ لزوم همکاری بهزیستی و وزارت بهداشت برای رفع کمبودهای مالی

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نبود تجهیزات جدید و پیشرفته در حوزه توانبخشی را ناشی از کمبود اعتبار خواند وگفت: ارائه خدمات درمانی در حوزه توانبخشی هزینه‌بر است لذا در برخی از نقاط کشور بیماران این حوزه با مشکل مواجه هستند.

  احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ادامه داد: متاسفانه مسئولان ذی ربط به خاطر کمبود بودجه اهمیت چندانی برای حوزه توانبخشی قائل نیستند در حالی که توجه ویژه به این حوزه ضروری و لازم است.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه توانبخشی تاکید کرد وگفت: با توجه به صدمات ناشی از رانندگی که تعداد زیادی از هموطنان را با ناتوانی مواجه می‌کند، توجه جدی به حوزه توانبخشی در کشور بسیار حائز اهمیت است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: با توجه به اینکه ارائه خدمات درمانی در حوزه توانبخشی هزینه‌بر است لذا در برخی از نقاط کشور بیماران این حوزه با مشکل مواجه هستند.

  وی با انتقاد از اینکه پیشگیری در حوزه درمان مغفول مانده است، گفت:  به خاطر عدم توجه کافی به پیشگیری در حوزه درمان این بخش مغفول مانده، در حالی که پیشگیری از نیازهای اساسی توانبخشی است؛ با تاکید بیشتر به بحث تقدم پیشگیری بر درمان می‌توان از تحمیل هزینه‌های بالای درمان به خانواده‌ها و جامعه جلوگیری کرد.

  آریایی‌نژاد منابع تحت اختیار حوزه توانبخشی را ناچیز خواند وگفت: متاسفانه مغفول ماندن حوزه توانبخشی در کشور به خاطر بودجه اندکی است که از طرف وزارت بهداشت به این حوزه اختصاص داده می شود البته مدت‌ها است که حوزه درمان  با کمبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کند.

   

  ضرورت ارائه تجهیزات مناسب و علوم پیشرفته به حوزه توانبخشی

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان در مجلس نهم، مهمترین عامل نبود تجهیزات جدید و پیشرفته در حوزه توانبخشی را کمبود بودجه دانست و خواستار ارائه تجهیزات مناسب، علوم جدید و پیشرفته به این حوزه شد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس نهم، درخصوص اظهارنظرها مبنی بر تعداد اندک مراکز توانبخشی در کشور، افزود: به خاطر کمبود بودجه و عدم حمایت کافی مراکز بیمه ای از خدمات توانبخشی ایجاد مراکز توانبخشی بدون سرمایه کافی و حمایت بیمه ای در کشور مقدور نیست لذا با اهمیت دادن به مراکز توانبخشی و اختصاص بودجه مناسب به آنها می توان مراکز توانبخشی را افزایش داد.

   

  اجرای کامل طرح پزشک خانواده در کشور هزینه های سلامت را کاهش خواهد داد

  این نماینده مردم در مجلس نهم، اجرای کامل طرح پزشک خانواده را در راستای مدیریت بهتر منابع حوزه درمان ضروری خواند و گفت: با توجه به بالا بودن هزینه های توانبخشی و کمبود بودجه وزارت بهداشت،  با اجرای کامل طرح پزشک خانواده در کشور می توان هزینه های حوزه توانبخشی را کاهش داد.

   

  با اجرای نظام ارجاع مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش می یابد

  آریایی‌نژاد با بیان اینکه با اجرای نظام ارجاع مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها کاهش می یابد، تصریح کرد: به خاطر بی توجهی به حوزه توانبخشی و همچنین تعداد اندک مراکز توانبخشی می‌توان از سیستم ارجاع استفاده و از ازدحام بیماران جلوگیری کرد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اجرای طرح پزشک خانواده در قالب نظام ارجاع است و به خاطر اینکه در کشور افراد با تصمیم خودشان به بیمارستان مراجعه می کنند لذا باعث ازدحام در بیمارستان و مطب ها می شوند در حالی که در کشورهای دیگر سیستم ارجاع روند کار بیمار در مراجعه به پزشک را آسان می کند لذا با اجرای سیستم ارجاع می توان از مشکلات بیماران کاست.

   

  ضرورت همکاری سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای رفع کمبودهای مالی حوزه توانبخشی

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، بر ضرورت همکاری سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای رفع کمبودهای مالی حوزه توانبخشی تاکید کرد و گفت: سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت می‌توانند با تخمین و پیش بینی کمبودهای مالی حوزه توانبخشی، این کمبودها را تامین و برطرف کنند./


  این نظر توسط http://natalia4pratt60.sosblogs.com/ در تاریخ سه شنبه 9 خرداد 1396 و 09:11 دقیقه ارسال شده است

    I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted at this web site is in fact fastidious.  نام و نام خانوادگی :

  ایمیل (منتشر نمیشود):

  وبسایت یا وبلاگ :  برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
  CAPTCHA Image   Reload Image
  Enter Code*:

   

  کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمد آریایی نژاد::Ahmad Aryaeinezhad می‌باشد.
  طراح و مدیر سایت:علیرضا فیروزی